Świat widziany okiem obiektywu

Rusz się na wiosnę i nie tylko

2017-05-17 | Karolina Biegańska

frazy kluczowe: hobby, rozrywka, czas wolny, sport

W momencie, gdy zaczynasz myśleć o wiośnie, zaczynasz zapewne myśleć o zmianach w swoim życiu, Na wiosnę robimy porządki wiosenne nie tylko w domu, ale również i w naszym ciele. Robi się cieplej, zaczynamy zrzucać kolejne warstwy ubrań i chcemy wyglądać lepiej.

Wszyscy dookoła huczą, że nie wystarczy dieta, więc trzeba też ruszyć tyłek z kanapy.
W dzisiejszych czasach mamy do wyboru bardzo zróżnicowane formy aktywności fizycznej. Zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób żywiołowych i energicznych odpowiednie będą zajęcia na trampolinach lub zumba. Podczas rytmicznych ruchów w rytm muzyki można spalić bardzo dużo kalorii. Dodatkowo zumba ma w sobie elementy egzotycznego ruchu, co powoduje, że jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Na takie zajęcia może chodzić właściwie każdy, bez konkretnych wymagań sprzętowych. Potrzebujesz tylko sportowych butów, wygodnych ciuchów i dobrego humoru.

Dla osób, które wolą rozbierane sporty, dobrym rozwiązaniem będzie basen. Tutaj z kolei potrzebna będzie inwestycja w strój kąpielowy. Świeżo otwarty wrocławski basen Orbita to dobre miejsce dla aktywnych osób, które potrzebują w trakcie aktywności się zmęczyć, ale niekoniecznie spocić. W wodzie po prostu tego nie odczujemy.

Wybierane formy aktywności fizycznej powinny być dostosowane do naszej kondycji i naszych możliwości. Warto wybierać takie zajęcia, na które będziemy chodzili z uśmiechem.

Oczywiście do wyboru mamy również formy aktywności fizycznej, za które nie trzeba zapłacić ani złotówki. Mam tu na myśli, na przykład bieganie, spacery, siłownie w terenie, a nawet grę w piłkę nożną czy siatkówkę. Nie wykręcajmy się ze wspólnych zabaw na powietrzu z naszymi pociechami. Jeśli chcemy dać dobry przykład dzieciom, musimy im pokazać, że my też lubimy ruch.