Świat widziany okiem obiektywu

Przechowywanie papierowych zdjęć

2017-08-29 | Michał Gryczak

frazy kluczowe: fotografia, album, pudełko, zdjęcia, wspomnienia, hobby

W czasach smartfonów i aparatów cyfrowych coraz rzadziej sięga się po papierową formę fotografii. Popularniejsza stała się archiwizacja zdjęć na komputerach i innych cyfrowych nośnikach pamięci co wydaje się łatwiejsze w obsłudze. Nic dziwnego, dzięki temu można łatwo posegregować dużą ilość plików w krótkim czasie. Z tego wszystkiego można pomyśleć, że fotografie na papierze dawno odeszły już do lamusa ale czy nie warto wspomnieć jak wielką wartość sentymentalną miały stare, papierowe zdjęcia wyjmowane z pudełka na spotkaniach rodzinnych w celu wspominania starych, dobrych czasów? 

Czy nie warto do tego wrócić?
Wbrew pozorom przechowywanie papierowych zdjęć wcale nie jest trudne, są na to specjalne sposoby, z którymi niewątpliwie warto się zapoznać. Starą, dobrą metodą są albumy fotograficzne, dzięki nim zdjęcia są posegregowane i zabezpieczone folią przed blaknięciem lub palcowaniem. Kolejnym sposobem są pudełka na zdjęcia, które dobrze dobrane mogą ładnie skomponować się z naszym wnętrzem, przy okazji będąc skarbnicą naszych wspomnień.

Ciekawym, dość nowoczesnym sposobem przechowywania fotografii są fotoksiążki. Jest to naprawdę dobry pomysł na uwiecznienie na przykład zdjęć z podróży, które mogą być pouzupełniane opisami, dziennikami, w ładnej szacie graficznej i estetycznej formie. W ten sposób również zdjęcia, są najlepiej zabezpieczone przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi, może być to jednak dość drogie rozwiązanie. Na pewno będzie się dało poczuć różnicę, gdy siądziecie do wspominania nie przed komputerem, lecz wymieniając się zdjęciami z klimatycznego pudełka, czy albumami.